RSS
Ważne:
Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy      Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy      Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy      Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy     
Zarząd i komisje Statut Składki Deklaracja Członkowska Księga marki Patronat "LOTUR" Lotur plan pracy Walne zebrania sprawozdawcze Kontakt Formularz kontaktowy Lista członków LOTUR PRACA O członkach
Zawód Informator Turystyczny Zamówienia publiczne Targi turystyczne, konferencje Targi, konferencje, inne - zaprosili nas Piszą o nas Newsletter 2017 Newsletter Archiwum Wydawnictwa Partnerzy Turystyka Wspólna Sprawa Konkursy Turystyczne znaki drogowe Ankiety, badania Partnerstwo Odra
Informacje o województwie Regionalny Portal Turystyczny Telefony alarmowe Baza noclegowa Bankomaty w Lubuskim Warto zobaczyć Muzea, Skanseny i Izby Regionalne Szlaki turystyczne DLA KOLEKCJONERÓW REKORDÓW! Informacja Turystyczna Kalendarz imprez w regionie
Baza noclegowa w województwie lubuskim Produkty turystyczne Oferty turystyczne Nowe Zasady Certyfikacji IT Certyfikacja IT Lubuskie szlaki Nordic Walking Aktualne Lubuskie Punkty Informacji Turystycznej lubuskie Certyfikowane Produkty Turystyczne i Lubuskie Perły Turystyczne Marka Lubuskie Przewodnicy Biura Podróży Szlakiem krzyży pokutnych po obu stronach Odry Turystyka wodna Lokalne Organizacje Turystyczne Wyniki konkursów - Lubuskie Perły Turystyczne, Najlepszy Produkt Turystyczny

TURYSTYKA WODNA


 

„Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007 – 2013, Fundusz Małych Projektów i projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa”.

„Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość” / „Grenzen überwinden durch gemeinsame Investition in die Zukunft”.

 

 

zdobądź nowy zawód, ZAWÓD PAMIĄTKARZ


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Tytuł projektu : Zawód Pamiątkarz  Nr Umowy UDA-POKL.08.01.01-08-110/10-00 

Mapy z atrakcjami lubuskiego 11.2019


Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą mapą ścienną z atrakcjami województwa lubuskiego. To nasze kolejne wydawnictwo dofinansowane w ramach zadania publicznego ze środków województw lubuskiego- Urzędu Marszałkowskiego .

Orginał mapy do pozyskania w biurze LOTUR. Prosimy o informację per email lub tel. 

http://lotur.eu/news/show/1911

 

Mamy już„Lubuskie szlaki nornic walking na Wale Zielonogórskim, Łuku Mużakowa i w Trójkącie Sakralnym”

Autor: Administrator, dodano: 2010-11-30 15:55:26

W trakcie realizacji projektu napotkaliśmy na problem w powiecie świebodzińskim. Na terenie powiatu trwają prace budowlane na dwóch korytarzach transportowych: przyszłej drodze ekspresowej S-3, oraz przyszłej autostradzie A-2, co uniemożliwiło wykonanie szlaków do nordic walking w tej części TRÓJKĄTA SAKRALNEGO.

W związku z tym musieliśmy zmienić  pierwotną  koncepcję , jednocześnie nie zmieniając linii programowej projektu. Wszelkich zmian dokonaliśmy po konsultacjach z nadleśniczymi, właściwych nadleśnictw.

 

Jakie są

 

POZYTYWY PROJEKTU

 

  1. Rozbudowa infrastruktury szlakowej do uprawiania nordic walking na Ziemi Lubuskiej
  2. Wykorzystanie naturalnych walorów  do uprawiania właśnie w naszym regionie spacerów z kijami ze względu na miękkie podłoże i  korzystne ukształtowanie terenu.
  3. Promocja tych zasobów turystycznych poprzez turystykę nordic walking.
  4. Organizowanie imprez związanych z nordic walking- zawody, marsze, cykliczne imprezy, festyny rekreacyjno sportowe.
  5. Zawiązanie współpracy POLSKO-NIEMIECKIEJ w obszarze nordic walking.
  6. Wzorowa współpraca z NADLESNICTWAMI RDLP W ZIELONEJ GÓRZE I RDLP W SZCZECINIE, a także WŁADZ SAMORZĄDOWYCH.
  7. Bardzo dobry odbiór tego pomysłu  przez mieszkańców i władz tych gmin, przez które przebiegają szlaki. Był to natychmiastowy komunikat, że tego typu produkt, jest niezbędny ze względu na ogromne zainteresowanie ta formą rekreacji, profilaktyki zdrowotnej i spędzania czasu wolnego, a jednocześnie, kapitalną forma poznawania  swojego regionu.
  8. Jest to pierwszy z etapów realizacji szlaków do turystki z kijami (nordic walking) w naszym regionie. Będziemy to skutecznie  kontynuować, promować, poszerzać o produkty dodatkowe, oraz aktywizować gminy, które dysponują potencjałem właściwym dla uprawiania turystyki nordic walking.
  9. Projekt ten przyspieszy wydatnie rozwój turystki w lubuskiem!

 

 

Wykonaliśmy mapę , która jest dostępna w naszej siedzibie oraz lubuskich certyfikowanych punktach informacji turystycznej.

Uroczystego symbolicznego otwarcia naszych szlaków dokonała Pani Minister Katarzyna Sobierajska.

zdjęcia